Nezařazené

Vycházky s dítětem již od kolébky. Který kočárek bude ten pravý

Zatímco dříve byly vzdálenější výlety a túry v rodinách s malými dětmi spíše výjimkami, dnešní rodiče mají dostatečné vybavení na to, aby vyrazili do přírody i s miminkem. Kočárky totiž seženete jak do města, tak i do terénu, takže vyhoví i těm nejvyšším nárokům.

 

Také zrovna řešíte, jak zůstat aktivní, i když vaše ratolest ještě sama příliš neběhá? Poradíme vám, jaký kočárek pro vás bude ten nejvhodnější.

Turistika i sport na kolečkách

Většina rodin se na delší výpravy chystá ve chvíli, kdy jejich nejmladší členové umějí alespoň sami sedět. V takovém případě je totiž snadné porozhlédnout se přímo v nabídce sportovních kočárků. Ty jsou charakteristické tím, že mají sedačku směrem od toho z rodiče, který kočárek tlačí. Dítě má tak v přírodě ničím nerušený rozhled.

Většina modelů sportovních kočárků disponuje polohovatelnou sedačkou, díky níž se vaše ratolest může kdykoli oddat spánku a načerpat tak nezbytné síly. Kočárek se sklopenou sedačkou v takovém případě nahrazuje jakousi postýlku v přírodě – dítě si odpočine a vy nebudete muset s cestou čekat, až se probudí.

Při výběru sportovního kočárku věnujte pozornost také hmotnosti a bytelnosti konstrukce (především pokud plánujete výlety do náročnějšího terénu). Zaměřte se rovněž na bezpečnostní prvky, hlavně systém pásů, jimiž dítě v sedačce upnete.

Pro děti, které již chodí samy, ale těžko by zvládly ujít celý výlet, je ideální golfový kočárek. K jeho výhodám patří nízká hmotnost a především fakt, že se dá snadno složit, takže jej bez problémů převezete v autě. Některé modely můžete dokonce upnout ke svému batohu.

 

Výlety s těmi nejmenšími

Pokud máte doma opravdu „čerstvé“ miminko, ale nechcete sebe ani jej o pobyt venku připravit, pak budete muset sáhnout po jiném typu kočárku. Klasikou jsou ty hluboké, jež jsou většinou určeny pro děti do 6 až 8 měsíců. Miminko v takovém kočárku pohodlně leží, korba směřuje směrem k vám.

Pokud nepořizujete hluboký kočárek pouze na procházky ve městě, zaměřte se na konstrukci koleček a také na systém odpružení rámu, který dorovná případné nerovnosti povrchu, aniž by dítě trpělo přílišnými otřesy (navíc vzhledem k tomu, že miminka zbožňují houpání, oceníte odpružení kočárku prakticky kdekoli, například když v něm budete dítě uspávat či konejšit). Nevýhodou klasického hlubokého kočárku nicméně zůstává jeho horší skladnost a také fakt, že jej dítě nebude využívat příliš dlouho.

Velmi oblíbené jsou dnes kombinované kočárky. Ty seženete buď ve variantě dvoj- nebo trojkombinace. Na pevnou konstrukci kočárku můžete upevnit nejprve hlubokou korbu pro cesty s nejmenšími miminky, poté ji vyměnit za sedačku sportovního kočárku. Pokud jste zvolili trojkombinaci, bude součástí kočárku také autosedačka (takzvané vajíčko). Kombinovaný kočárek tak vlastně roste s vaším dítětem, a i když je jeho pořizovací cena vyšší, jedná se o dlouhodobou investici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *